איך נכנסים לעבוד בהייטק?

 1. הסיבות בגינן העבודה בהייטק, מועדפת

תעשיית ההייטק היא בין המגזרים הצומחים ביותר בעולם כולו. תעשייה זו מספקת משרות מלאות והזדמנויות להצלחה מקצועית. היא מציעה תעסוקה מהירה, הזדמנויות בכל מגזר, מסלולי קריירה מגוונים, משכורות גבוהות ואין צורך בתואר אקדמי.

עבודה בתעשיית ההייטק מאוד מתגמלת, ואלו הן הסיבות:

 • מהירות העסקה – הביקוש לכוח אדם כה גבוה, עד כי אין מספיק עובדים מוסמכים לכסות את הפער. על כן, אנשי מקצוע יכולים למצוא עבודה בקלות ללא תואר אקדמי, ואף קיימות משרות סטודנטים, אשר במהלך הלימודים, מחוייבים למשרות על בסיס שעתי.
 • מסלולי קריירה – טכנולוגיית מידע, חופפת לכל מגזר אחר ולכן היא מגוונת את מסלולי הקריירה. אנשי מקצוע טכנולוגיים, יעשו שימוש בכישוריהם לבחירת מסלולי קריירה הנפתחים בפניהם ככל שהתחום מתפתח.
 • התקדמות מהירה בעבודה – המרדף אחר הידע מאפשר צמיחה בקריירה בקלות יתרה ובמהירות.
 • העבודה משתלמת – תעשיית ההייטק, מעריכה את כישוריהם של אנשי המקצוע, הם הופכים לנכסים יקרי ערך. ולכן התגמול הכספי שלהם גבוה משמעותית מהנורמה.
 • לימודים – כל עבודה בתעשיית ההייטק, דורשת מיומנות ייחודית. יחד עם זאת, היות והעובדים אינם צריכים תואר, ואם יש להם ההסמכה הנכונה והכישרון, הם מקבלים את התפקיד. תוכניות הכשרה להסמכה, זולות יותר מתואר, אז מי שיש לו הרצון להתחיל בקריירת הייטק, זה בר השגה.
 1. איך מתקבלים לעבודה בהייטק?

סיכוייך להתקבל לתעשיית ההייטק גדלים ככל שתיצור רושם שיש לך הכישורים עבור העבודה.

ברוב המקרים, מדובר בעבודת צוות, יצירת אינטרקציה עם משתמשי קצה של תכניות, ועבודה בשעות לא סטנדרטיות, ולכן, כדאי לפתח מספר מיומנויות, אליהם צריך להתייחס בקורות החיים ובריאיון העבודה:

 1. תקשורת
 2. ארגון
 3. תשוקה
 4. תושייה
 5. ניהול זמנים
 6. סתגלנות
 7. פתרון בעיות
 8. שיתוף פעולה
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

רוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש עולה לאתר?

תוכן עניינים

הצטפרו לדיוור והשארו מעודכנים!

דילוג לתוכן