איפור איטלקי, איפור רוסי, איפור ברזילאי ועוד: גילינו שיש טרנדים שונים בנושא איפור מסביב לעולם

כמעט לכל אישה ברחבי העולם יש בתיק האיפור שלה שפתון אדום מושלם, מסקרה איכותית או קונסילר מוצלח. אבל האם שמתם לב כמה נשים ממקומות שונים בעולם נראות שונה אחת מהשניה? חלקן מעדיפות שפתיים דקות ואילו אחרות גבות נועזות.

ארצות הברית – צבעים עזים וריסים גדולים הם העיקר

נשים אמריקאיות לא חוששות להדגיש את פניהן עם צבע נועז וריסים עבים. הן משתמשות בהרבה צבע בעיניים עם אייליינרים צבעוניים וגם על השפתיים מורחות שפתונים בגוונים מודגשים כמו אדום, כתום, בורדו וחציל. המראה של ריסים ארוכים ועבים מושג עם הרבה מסקרה, ובדרך כלל עם תוספת ריסים מלאכותיים. 

ברזיל – מראה אקזוטי טבעי

נשים ברזילאיות אוהבות גימור צר לשפתיים וגם מראה של "בלי איפור". תרבות האיפור הברזילאית הייתה ועודנה מבוססת על מראה טבעי. אולם, בשנים האחרונות סגנון השפתיים הבולטות השתלט על פני הנשים הברזילאיות, אך נשמר הסגנון המעודן של עור ועיניים טבעיים ללא מאמץ.

איטליה – גבות נועזות ושפתיים בצבע בולט

הבחירה של הנשים האיטלקיות בכל הנוגע לאיפור מונחית על ידי כמה נועז הן מסדרות את הגבות שלהן. הן מעצבות את הגבות בצורה מעובה, פראית ואפילו מולבנת. מראה הגבות הבולט משתלב היטב עם הטרנד המרכזי העולמי של שפתיים חזקות ועבות. האיטלקיות אוהבות להשתמש בגווני בז' ואדום עמוק.

בריטניה – הדגשת קווי מתאר ומראה טבעי

בבריטניה, קווי המתאר של הפנים מודגשים ובכך הופכים להיות שיפור טבעי יותר מאשר שינוי דרמטי. האיפור במידה מסוימת הופך לאמיתי יותר – מראה פחות מלאכותי אך עדיין משופר יותר מבלי איפור.

רוסיה – ריסים עזים

נשים רוסיות לא בוחלות באמצעים כשמדובר בריסים שלהן. הן משתמשות במסקרה מעבה ומאריכה בצירוף עם ריסים מלאכותיים עזים בכדי ליצור אפקט כמעט תלת ממדי. אפילו במראה האיפור הבסיסי ביותר, ריסים עזים ונועזים הם חלק אינטגרלי מהמראה הרוסי.

צרפת – איפור להרזיית הפנים

אחד מטרנדי האיפור הפופולריים ביותר בצרפת הוא strobing. "סטרובינג" הוא בעצם ההפך מקווי מתאר. מטרתו היא להוסיף צללים כדי שהפנים ייראו רזות יותר. מדובר בהוספת סימונים כדי להדגיש חלקים מסוימים בפנים. זה שונה מהאופן שבו האמריקאיות מדגישות את פניהן מכיוון שהצרפתיות מאפרות מעבר לעצמות הלחיים והאף העליונות כדי לגרום למראה רזה יותר של הפנים.

סיכום

כמובן, הרבה מהטרנדים היום הקשורים באיפור המקומי קשור במידה רבה גם למה שמציגים ברשתות החברתיות. זה מאוד מעניין לראות את האינטראקציה בין הטרנדים השונים ברחבי העולם לבין הנטייה להיצמד למה שפופולרי ולנסות ליצור את מראה הסלפי המושלם. בכל זאת, אפשר לראות מגמות איפור שונות מאוד בכל מדינה בעולם. גם אם זה נראה שמדובר בדגשים מינוריים, הם משמעותיים מאוד ויכולים לשנות את כל פני התמונה, תרתי משמע.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

רוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש עולה לאתר?

תוכן עניינים

הצטפרו לדיוור והשארו מעודכנים!

דילוג לתוכן