הכל על מיסים וקריפטו – המדריך למתחילים

מטבעות קריפטו הופכים במהירות לצורה פופולרית של השקעה פיננסית, אך משקיעים רבים שהם בתחילת דרכם עשויים שלא להבין את השלכות המס הקשורות לנכסים דיגיטליים. מדריך זה נועד לספק סקירה כללית של מיסי מטבעות קריפטוגרפיים בארצות הברית ובמדינות אחרות, כמו גם לעזור למתחילים להבין כיצד מסים עשויים להשפיע על ההשקעות שלהם.

מה הם מטבעות קריפטו?

מטבעות קריפטוגרפיים הם מטבעות דיגיטליים או וירטואליים המשתמשים בקריפטוגרפיה כדי לאבטח עסקאות. מטבעות אלו קיימים באינטרנט ואינם מוסדרים על ידי ממשלתיים או בנקים מרכזיים, וזו הסיבה שהם מכונה לעתים מטבעות "מבוזרים". דוגמאות למטבעות קריפטוגרפיים כוללים ביטקוין, Ethereum, Litecoin ו-Dogecoin.

כיצד מוטל מס על מטבעות קריפטו?

המיסוי על מטבעות קריפטוגרפיים תלוי במדינה ובתחום השיפוט המדוברים. בארצות הברית מתייחסים למטבעות קריפטוגרפיים כאל רכוש לצורכי מס פדרליים, כלומר מס רווחי הון חל כאשר משקיעים מוכרים או סוחרים בהם למטרות רווח. למדינות אחרות יש מדיניות שונה; לדוגמה, יש הרואים במטבעות קריפטוגרפיים נכס הדומה למניות או אג"ח שיש לחייבו במס בהתאם.

מס רווחי הון

מס רווחי הון משולם על רווחים שנעשו ממכירת נכסים כמו מניות ונדל"ן. באופן דומה, יש לדווח על רווחי הון גם בעת מסחר במטבעות קריפטוגרפיים – כך שאם אתה קונה במחיר נמוך ומוכר כאשר הערך של המטבע שבחרת גדל, אתה עשוי להיות חייב במס רווחי הון על "רווח" זה. חשוב שסוחרים יעקבו בקפידה אחר כל העסקאות הכרוכות במטבעות קריפטוגרפיים כדי שיוכלו לדווח במדויק על המסים שלהם.

הפסדים בהשקעות

הפסד כסף על השקעות במטבעות קריפטוגרפיים יכול גם לגרום למחיקת מס אם ההפסדים עולים על 3,000 דולר בכל שנה נתונה (או 1,500 דולר אם הגישו נישואין בנפרד). על ידי ניכוי הפסדים אלה מצורות הכנסה אחרות (כמו שכר או השקעות), ההכנסה הכוללת החייבת של הנישום תפחת – דבר שעלול להוביל להפחתת המסים המגיעים. לדוגמה: אם ג'ון דו מרוויח 30,000 $ מהעבודה שלו אבל מפסיד 5,000 $ ממסחר במטבעות קריפטוגרפיים באותה שנה – הוא יצטרך לשלם מס רווחי הון רק על ההפרש של 25,000 $ במקום סכום השכר המלא שלו (30 אלף דולר).

חשבונות קריפטו זרים

אם אתה מחזיק בחשבונות קריפטו מחוץ למדינת הולדתך, ייתכן שתידרש לספק מידע גילוי בזמן הגשת מיסים בהתאם למקום מגורייך. למשל: משלמי מסים בארה"ב עם חשבונות זרים המכילים מטבעות קריפטוגרפיים בשווי של יותר מ-10 אלף דולר חייבים להגיש טפסים מסוימים לצד ההחזר הרגיל שלהם, כגון טופס 8938 (הצהרה על נכסי חוץ מוגדרים) ו-FBAR (דוח חשבון בנק זר).

מחשבות אחרונות

מיסוי קריפטו משתנה מאוד בין מדינות ותחומי שיפוט, ולכן חשוב למשקיעים להישאר מעודכנים בחוקים הקשורים לנכסים דיגיטליים בכל מקום שבו הם מתגוררים – במיוחד כאשר הם משקיעים בחו"ל! יועץ מס מנוסה אמור להיות מסוגל לענות על כל שאלה נוספת הקשורה למיסוי קריפטו כדי שאנשים יוכלו לקבל החלטות פיננסיות חכמות ולמקסם את הרווחים הפוטנציאליים שלהם! רוצים לקבל עוד טיפים מעולים בתחום? מוזמנים לבקר באתר קריפטו מאסטר >>

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

רוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש עולה לאתר?

תוכן עניינים

הצטפרו לדיוור והשארו מעודכנים!

דילוג לתוכן